Czy bezpieczne jest umieszczanie Drano w zlewie kuchennym?

Czy bezpieczne jest umieszczanie Drano w zlewie kuchennym? Chociaż Drano jest popularnym środkiem do czyszczenia odpływów, należy go używać tylko w zlewie kuchennym, a nie na pozostałych rurach.

Czy bezpieczne jest umieszczanie Drano w zlewie kuchennym? Chociaż Drano jest popularnym środkiem do czyszczenia odpływów, należy go używać tylko w zlewie kuchennym, a nie na pozostałych rurach. Ten produkt chemiczny zawiera wodorotlenek sodu, który wytwarza ciepło wewnątrz rur. Z tego powodu może uszkodzić kanalizację. Najlepiej nadaje się do odblokowywania rur, które zawierają minerały wodne, osady z mydła, tłuszcz i inne miękkie substancje.

Niewłaściwe użycie Drano może spowodować poważne uszkodzenia rur, instalacji wodociągowych i osprzętu. Może również poparzyć skórę i oczy. Nie pozwól Drano siedzieć w Twojej instalacji wodno-kanalizacyjnej dłużej niż 24 godziny. Drano jest wysoce toksyczny, co oznacza, że ​​należy go odpowiednio zutylizować, aby uniknąć dalszych uszkodzeń rur. Co więcej, Drano jest silnie żrący dla ludzi, więc używanie go na odpływie nie jest bezpieczne.

Zadzwoń do hydraulika

Jeśli w swojej zlewozmywak duży masz uparte zatkanie, Drano pomoże Ci szybko go usunąć. Produkt będzie działał tylko w przypadku tymczasowych chodaków, a chroniczne chodaki są oznaką większego problemu w twoim systemie wodno-kanalizacyjnym. Jeśli zator jest uporczywy, być może nadszedł czas, aby wezwać hydraulika. Ważne jest, aby używać tylko zalecanych produktów.

Wyczyść zlew kuchenny

Korzystanie z Drano na odpływie jest całkowicie bezpieczne. Tylko upewnij się, że dokładnie go spłukałeś. Po pozostawieniu Drano do pracy należy go spłukać gorącą wodą. Najlepiej pozostawić go w odpływie przez co najmniej 15 minut przed spłukaniem go gorącą wodą. Jest to najbezpieczniejszy sposób na oczyszczenie zlewu kuchennego z uporczywego zatkania.

Jeśli zlew kuchenny jest zatkany, możesz użyć granulowanego środka do usuwania zatkań, takiego jak Drano. Ten produkt topi tłuste drewniaki i może być stosowany w zlewozmywakach bez wyrzucania śmieci. Może być również używany w śmietnikach, dzięki czemu można je odpowiednio wyczyścić. Pamiętaj jednak, aby najpierw kilkakrotnie uruchomić wywóz śmieci, aby upewnić się, że są czyste. Jeśli podczas tego procesu zauważysz jakiekolwiek nietypowe dźwięki walenia, prawdopodobnie jest to zablokowany odpływ i powinieneś wezwać hydraulika.

Uważ, że Drano jest żrący

Główną wadą korzystania z Drano na zlewie jest jego toksyczność. Może uszkodzić części odpadu i spowodować poważne problemy z hydrauliką. Dodatkowo może być niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Ponadto Drano może zanieczyścić lokalne wodociągi i może być niebezpieczne dla środowiska. Należy również wziąć pod uwagę, że Drano jest żrący i może wpływać na system wodno-kanalizacyjny i może powodować powolne opróżnianie zlewu.

Jeśli zlew kuchenny jest zatkany wodą, warto rozważyć jego samodzielne wyczyszczenie. Nie potrzebujesz Drano, ale niektóre inne metody mogą działać równie dobrze. Niektóre z nich wymagają smarowania kolan i siły ssania. Metody te są znacznie bardziej opłacalne i mniej czasochłonne niż wezwanie hydraulika. Najlepsza część? Najlepsze jest to, że nie wymagają żadnych chemikaliów ani kosztownej pracy.


Martin Ronan

1 Blog posts

Comments